Зараз на сайті  

На сайті 439 гостей та 0 користувачів

   

Карта відвідувань  

   

2Цього року базу відпочинку «Синевир» відвідало більше драгомановців, ніж минулого. Це заслуга згуртованої команди небайдужих, які розуміють, що студентам і викладам потрібне місце, де можна відпочити після навчального року і зібратись з новими силами. Із задоволенням публікуємо замітку про цьогорічний відпочинок.

Викладачі і студенти нашого університету знають, де можна знайти недорогий, але якісний відпочинок. Цього року для більш, ніж трьохсот драгомановців такою стала навчальна-наукова база НПУ «Синевир».  І це не дивно, адже після повернення з відпочинку викладачі жваво ділять емоціями з колегами на кафедрі, а студенти активно поширюють фото у соціальних мережах.

 

Базою відпочинку постійно опікується безпосередньо ректор університету академік В.П. Андрущенко. Йому відомі всі організаційні питання, які виникають на базі відпочинку і під його керівництвом вони оперативно вирішуються. «Головне, щоб наші викладачі і студенти змогли відпочити після виснажливого року. Я знаю, що після відпочинку на базі драгомановці повертаються з численними враженнями і знаннями, адже біля бази розташований десяток музеїв. Це чудове місце, яким ми пишаємось», – підкреслив на одній із зустрічі наприкінці навчального року ректор Андрущенко В.П. Постійний зв'язок з університетом-патроном відчувається, хоч Київ і за сотні кілометрів, але університет дбає про розвиток бази.

Розпочався літній сезон із заїзду студентів-дизайнерів,  які вперше відвідали науково-навчальну практику в рамках практики. Кожним з них було зроблено більше сотні фотографій і замальовок території, а вже влітку молодими дизайнерами були презентовані проекти розвитку університетської бази. «Навіщо?», – запитую я в директора бази. «Досконалості немає меж. Хочеться, щоб в наступному році ви приїхали і були приємно вражені нашою базою», – відповідає Анатолій Юрійович і я пригадую, що вже чув схоже від нього кілька років тому. А над чим приємно дивуватись постійно знайдеться. Кожен раз, коли приїжджаєш на базу відпочинку, то потрапляєш на якісь нові цікавинки. Пам’ятаю як довго милувався фонтаном біля колиби. Як же чудово він вписався в ландшафт території і тепер душа радіє від цієї знахідки.

Певен, що і копітка робота студентів буде втілена в якісь несподівані речі, які наступного року зроблять відпочинок ще більш затишним. Цікавлюсь, що ж це за ініціативні студенти. Виявляється, що це студенти кафедри дизайну та реклами нашого університету, які під керівництвом викладача кафедри Бут Н.К. і декана факультету філософської освіти і науки професора Дробота І.І. вирішили створити практичні проекти. Як мені стало відомо, то це лише перші кроки співпраці. «Ми розглядаємо базу «Синевир» як потенційний майданчик для розвитку фахівців нашого факультету і розвитку їх особистих якостей», – підкреслив у розмові після мого повернення в Київ професор Дробот І.І. До речі, є і інші приклади, які доводять ці слова. Як відомо, студентка напряму дизайн Анна Ткач, яка відвідала базу «Синевир» кілька років тому, вже створила авторську колекцію одягу з етномотивами і презентувала на різних показах в Києві. Отже, на базі відпочинку справді створені всі умови для релаксації, яка згодом сприяє новим ідеям і проектам.

Фотоальбоми викладачів і студентів поступово поповнюються світлинами з закарпатськими пейзажами і улюбленими місцями – відоме озеро «Синевир», Центр реабілітації ведмедів, скансен «Старе село». Але думаю, що рівень популярності місця можна довести не лише зростанням кількості туристів, але й тим, що більшість драгомановців також легко впізнає на фотографіях й звичні вулички Колочави. Ці вулички наповнені атмосферністю і гостинністю до наших викладачів і студентів. Кожен місцевий із задоволенням покаже дорогу, а якщо дізнається що ви зі славетного столичного педагогічного вишу, то із задоволенням пригостить водою і їжею і захоче поспілкуватись.  

Нас люблять як самій Колочаві, так і на базі відпочинку «Синевир». Зранку до вас обов’язково підійде директор А.Ю. Дербак, щоб дізнатись станом ваших справ, вдень – Анатолій Юрійович  поцікавиться чи до вподоби кухня, а ввечері, коли всі збираються в бесідках і насолоджуються закарпатським заходом сонця він обов’язково кожному усміхнеться. І в цій усмішці можна простежити велику роботу згуртованої команди, яка працює для того, щоб створити якісний і комфортний відпочинок.

Сподіваюсь, що наступного року після повернення із Закарпаття зможу написати нову замітку, але з такою ж назвою – «База "Синевир" зібрала рекордну кількість відпочивальників».  Адже це означатиме, що ще більше драгомановців насолодилось літніми канікулами в цьому живописному місці. В разі чого підходьте до мене – моє улюблене місце в горішній альтанці. Звідти відкривається чудовий краєвид. Буду радий тривалим вечірнім дискусіям або ж просто спільному тихому спогляданню за заходом сонця.

Геннадій Левіт

   
© ALLROUNDER